Mevsim Böcek İlaçlama

KOLTUK YIKAMA

KOLTUK YIKAMA

“Koltuk yıkama ‘da neden vakumlu koltuk yıkamayı tercih etmeliyim” sorunuzu öncelikle neden koltuk yıkatmalıyım olarak ele alalım ve bu konuda sizleri aydınlatalım. Herkes eve gelince işin yorgunluğunu atlamak için koltuğa uzanıp televizyonun keyfine dalmak ister. Ancak gün boyunca üzerinize yapışan toz ve kir koltuğunuza bulaşmaktadır. Bunu engellemenin bir yolu bulunmamaktadır. Koltuklarınızın kirlenmesini engelleyemez ama güzelce temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Koltuk temizleme firmaları ihtiyacın neden oluştuğunu açıklayacağımız koltuk temizleme işlemlerinde sizlerin imdadına koşmaktadır. Koltukların kirlenmesi üzerine dökülen yiyecek ve içeceklerden ya da çocuğunuzun boya kalemlerinden bile meydana gelmiş olabilir.

Koltuklar evinizin en çok kullanılan eşyaları olarak evinizde en çok kirlenen eşyalardır.

AK temizlik Şirketi sayesinde koltuk temizliği hizmetini uygulayabilir ve tertemiz koltuklara sahip olabilirsiniz. Koltuk kirlerini her zaman gözle göremeyebilirsiniz. Çünkü koltukların konforlu olmasını sağlayan süngerler içlerinde kiri biriktirerek gözle görülmeyen zararlı canlılar için bir yaşam alanı sunmaktadır. Bu yaşam alanında çoğalan bakteri ve mikroplar koltuklara oturup kalkma hareketinizde dahi havaya yayılmaktadır. Solunum yolu ile bu mikroplara maruz kalma sağlığınızı ciddi şekilde etkileyebilir.

Bu yüzden koltuklarınızın düzenli olarak yıkatılarak derinlemesine temizlenmesi gerekmektedir. Vakumlu koltuk yıkama makinası ile yapılan koltuk yıkama işlemleri vakumlu temizleme yöntemi olarak anılmaktadır. Bu yöntem koltukların özel deterjan ve şampuanlarla temizlendikten sonra.

Bir vakum ile kiri içine hapsetmiş olan su ve köpüğün vakumla çekilerek derinlemesine temizleme sağlamaktadır. Vakumlu yıkama işlemi ise koltukların derinlerine işlemiş olan kir ve lekelerin. Vakum ile yerinden sökülmesi ve vakum yardımı ile koltuklardan emilmesi prensibi ile çalışmaktadır.

Yıkama aleti olarak birçok makine ve teçhizat satılmaktadır. Bunların bazıları klasik koltuk silme işleminin daha kolay yapılmasını sağlamaktan başka bir işe yaramamaktadır. Ancak koltukların süngerlerine yerleştiğinden bahsettiğimiz mikrop ve bakteriler bu yöntemlerle temizlenememektedir.

Yıkama bilgisi olan kişilerin bildiği en önemli şey süngerleri iyice temizlenmesi gerektiğidir. Bu da süngerlerin vakumlanarak içlerinde nem ve kir kalmamasıdır. Koltuk süngerinde kalan nem belirli bir süre boyunca mikroorganizmalara ev sahipliği yaparak hijyenik olmayan bir temizliğe sebep olmaktadır.

Vakumlu yıkama hizmeti sayesinde koltuklarınız kısa sürede kurumakta ve içlerinde nem barındırmayan yeni mikroorganizma oluşumunu engellemektedir.


KOLTUK YIKAMA ile ilgili Ak temizlik 7/24 hizmetinizdedir.

Hemen Arayın

0530 880 04 76 +90 546 502 22 32